WARSZAWA

4 dni / 18 artystów
Najlepsi opowiadacze z całego świata

19-22 listopada 2020
https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2020/09/Peter-Chand-Amsterdam-Credit-Elise-Gherlan-1200x1045.jpg

SOBOTA

21 listopada

godz. 12.00
Peter Chand (Indie/Wielka Brytania)

Opowieści z kraju, w którym żyła moja matka


Peter Chand to znany brytyjski opowiadacz hinduskiego pochodzenia. Specjalizuje się w interpretacji indyjskich, zwłaszcza pendżabskich opowieści, które przekłada na język  angielski. W repertuarze ma opowieści z  tradycji hinduskiej, które brawurowo łączy w jedną całość z ze znanymi narracjami z tradycji europejskiej, np „Fajka wodna, sheesha braci Grimm”. Peter Chand od wielu lat organizuje festiwal sztuki opowiadania “At the edge” w regionie  Birmingham.

„Opowieści z kraju, w którym żyła moja matka“ to autorski wybór ulubionych indyjskich opowieści, zebranych przez Petera od rodziny w ojczyźnie matki – Indiach, i od hinduskiej społeczności w Wielkiej Brytanii. Peter podzieli się swoimi ulubionymi, tętniącymi życiem, barwnymi historiami z różnych części Indii. Spodziewaj się spotkania odważnych dziewczyn, szczodrych chłopców, rogatych demonów i latających myszy! To wszystko będzie się działo na twoich oczach. Otwórz je więc, najszerzej jak potrafisz, nadstaw uszu i spodziewaj się godzinnej zabawy z barwnymi opowieściami z krainy królów, pawi i tańca.

www.peterchand.com

Spektakl dla dzieci od lat 10 i dorosłych w języku angielskim, z elementami języka pendżabskiego. Przekład sceniczny – Agnieszka Ayszen Kaim


OGLĄDAJ