PIĄTEK

17 listopada

19:00, Sala Widowiskowa

<em>How Heart Came into the World and Other Danced Stories</em> / Jak Serce przyszło na świat i inne historie do zatańczenia
Dan Yashinsky, Annemarie Cabri (Kanada), Sylwia Świątkowska

How Heart Came into the World and Other Danced Stories / Jak Serce przyszło na świat i inne historie do zatańczenia

Annemarie i Dan opracowali serię kameralnych spektakli, które łączą taniec, opowiadanie oraz muzykę. Program obejmuje sześć krótkich opowieści, które łączy temat pamięci i przemiany. Czerpie on z tradycyjnego folkloru i legend oraz wykorzystuje język tańca, oparty na balecie, tańcu współczesnym oraz improwizacji. Odbiorca jest zabierany poza tekst historii. Twórcy spektaklu zachęcają do słuchania całym ciałem. Spektakl ma charakter partycypacyjny, jest spontanicznie współtworzony przez odbiorców. Publiczność bywa proszona do dołączenia do tańca.

Dan Yashinsky to opowiadacz z Kanady, który czerpie z repertuaru opowieści tradycyjnych z całego świata i tworzy własne autorskie opowieści. Nauczyciel, pisarz, edukator, twórca festiwalu opowiadania w Toronto, występuje na najważniejszych festiwalach na całym świecie. Wieloletni nauczyciel opowiadania, prowadzący projekty edukacyjne jak "Telling Bee". Opowiada m.in. w szpitalach i hospicjach w ramach autorskiego programu „Storycare”. Jest autorem antologii opowieści: Suddenly They Heard Footsteps – Storytelling for the Twenty-first Century oraz Swimming with Chaucer – A Storyteller’s Logbook.

Annemarie Cabri jest tancerką, choreografką i nauczycielką. Obecnie zajmuje stanowisko Starszej Istruktorki Tańca w Narodowym Balecie Kanady. Występowała w wielu krajach razem z Niderlandzkim Baletem Narodowym oraz Judith Marcuse Dance Company.

Sylwia Świątkowska jest skrzypaczką, fidelistką, kompozytorką, związaną z zespołem Kapela ze Wsi Warszawa. Gra na suce biłgorajskiej i fideli płockiej, wykorzystując tzw. technikę paznokciową. Współpracuje z wieloma artystami w kraju i z zagranicy, współtworząc projekty na pograniczu stylów i kultur. Brała udział w pierwszych projektach  Grupy Studnia O.


Spektakl w języku angielskim, języku tańca i muzyki

Pętla indukcyjna

Polub nas

… i bądź na bieżąco

© Grupa Studnia O. Wykonanie: Manufaktura Bartłomiej Ścibior i Wioletta Pierzgalska