WARSZAWA

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
SZTUKI OPOWIADANIA 2019

5 dni / 24 artystów
23 spektakle/ 4 warsztaty
Najlepsi opowiadacze z całego świata

27 listopada – 1 grudnia

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI OPOWIADANIA 2019

Handmade: ściegi pamięci

Do XIV edycji Festiwalu zapraszamy artystów, którzy w szczególny sposób podejmują specyficzne dla swojej tradycji formy unikatowego, zanikającego dziedzictwa, jakim jest sztuka opowiadania historii, wydobywając historie i tematy przemilczane, zapomniane, wykluczone ze zbiorowej pamięci. Będziemy w tradycyjnych historiach szukać „nieobecności, ciszy – braku reprezentacji”, co kieruje naszą uwagę na koncepcję counter-memory. Według George’a Lipsitza, counter-memory spogląda w przeszłość na ukryte historie wyłączone z dominujących narracji – wymuszając rewizję oficjalnej wersji historii poprzez ukazanie nowych perspektyw odnoszących się do przeszłości.


WIĘCEJ



Handmade: ściegi pamięci

Program

Karnawał opowieści od środy do niedzieli. Od rana do Nocy opowieści…

WIĘCEJ


https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/koleczko_na_fb_net.jpg

Mistrzowie sztuki opowiadania

Spektakle

W tym roku będziemy gościć artystów z Francji, Walii, Anglii, Jamajki, Iranu…

WIĘCEJ


Sztuka opowiadania

Wydarzenia towarzyszące

Zapraszamy na warsztaty opowiadania z Jan Blake – Wielka Brytania i performatywnego rękodzieła, które poprowadzi Dafydd Davies-Hughes z Walii

WIĘCEJ


Program dla szkół

Dla dzieci

Jak zawsze przygotowaliśmy poranny program dla dzieci, na który zapraszamy grupy szkolne

WIĘCEJ


Informacje i ceny

Bilety i rezerwacje

Sprzedaż internetowa: od 18 października do 22 listopada, sprzedaż w kasie festiwalowej: od 27 listopada, na godzinę przed spektaklem

CENY BILETÓW

Z poprzednich lat

Galeria plakatów festiwalu

SPEKTAKLE I ARTYŚCI

Mistrzowie sztuki opowiadania, znakomici muzycy… Baśnie, mity, legendy, adaptacje literackie – literatura opowiadana, opowieści autorskie, pieśni, nowe formy…
https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/Dafydd.jpeg

DAFYDD DAVIES-HUGHES (WALIA)

SERCE DŁONI/SERCE NA DŁONI

27 listopada, godz. 19.00

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/MagdaSerge_W-wa2019_1_A.Rozga_.jpg

MAGDA LENA GÓRSKA, SERGE TAMAS (POLSKA/FRANCJA/GWADELUPA)

BALLADY RĘCZNIE PLECIONE

27 listopada, środa, godz. 20.30


https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/Nic-Aneta-Cruz.jpg

ANETA CRUZ-KĄCIAK, AGNIESZKA JACKOWIAK

NIĆ. OPOWIEŚĆ Z PRZĘDZY I SŁÓW

28 listopada, czwartek, godz. 11.30 – program dla szkół
30 listopada, sobota, godz. 11.30 – program rodzinny

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/PRACOWNIA-PAMIĘCI_neTTheatre_Patrycja-Dołowy-3.jpg

PATRYCJA DOŁOWY, PAWEŁ PASSINI

neTTHEATRE – TEATR W SIECI POWIĄZAŃ

28 listopada, czwartek, godz. 19.00

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/JAN-BLAKE-EPOS.jpg

JAN BLAKE (JAMAJKA/WIELKA BRYTANIA)

SHIFTER. MAGICZNE TRANSFORMACJE

28 listopada, czwartek, godz. 21.00

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/Joanna-Sarnecka-Anna-Woźniak-e1569670785874.jpg

JOANNA SARNECKA, ANNA WOŹNIAK, KATARZYNA SZURMAN

KOŁO FORTUNY. OPOWIEŚĆ INTERAKTYWNA

29 listopada, piątek, godz. 10.00 – program dla szkół
1 grudnia, niedziela, godz. 10.00 – program rodzinny


https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/Albert-Kwiatkowski.jpg

ALBERT KWIATKOWSKI, AGNIESZKA AYSEN KAIM, MATEUSZ SZEMRAJ

ZŁOTY PTAK. OPOWIEŚCI PERSKIE

29 listopada, piątek, godz. 11.30 – program dla szkół
30 listopada, sobota, godz. 10.00 – program rodzinny

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/A-Kaim-Rękoczyny.jpg

AGNIESZKA AYSEN KAIM

RĘKO-CZYNY. OPOWIESCI NIEWIEŚCIEGO GNIEWU

29 listopada, piątek, godz. 17.30

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/OLIVIER-3-e1569687019976.jpg

OLIVIER DE ROBERT (FRANCJA)

NIEDOMKNIĘTE LOSY. HISTORIE KATARÓW

29 listopada, piątek, godz. 19.00

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/10/20190815_174759-1.jpg

SEBASTIAN KRAJEWSKI, EMILIA RAITER, MARTA ZALEWSKA, KRZYSZTOF OWCZYNIK

FIN’AMOR. PIEŚŃ O DOBRYCH LUDZIACH W DAWNEJ LANGWEDOCJI

29 listopada, piątek, godz. 21.00


https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/Jarek-Kaczmarek.jpg

JAREK KACZMAREK

HODŻA NASREDDIN W WARSZAWIE

30 listopada, sobota, godz. 17.00

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/masud-akrami-1.jpg

MASUD AKRAMI (IRAN), DARIUSH RASOULI (IRAN/POLSKA)

SZAHNAME

30 listopada, sobota, godz. 19.00-21.00

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/10/MagdaMarie-Prete_W-wa_nov2018.jpg

WSZYSCY GOŚCIE FESTIWALU

NOC OPOWIEŚCI. OPOWIEŚCI W DWU-GŁOSIE

30 listopada, sobota, godz. 22.00-3.00

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/10/Olivier-DUŻE-1-1.jpg

OLIVIER DE ROBERT (FRANCJA)

PAMIĘĆ W SZORTACH

1 grudnia, niedziela, godz. 11.30


https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/Beata-Frankowska.jpg

BEATA FRANKOWSKA, SEBASTAN KRAJEWSKI

NAGLE W GŁĘBI LASU. KIEDY ODEJDĄ OD NAS ZWIERZĘTA

1 grudnia, niedziela, godz. 17.00

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/Litwinowicz-Kossakowska.jpg

MAŁGORZATA LITWINOWICZ, JOLANTA KOSSAKOWSKA

NIEPORADNE CIAŁO, OPOWIEŚĆ DUSZY

1 grudnia, niedziela, godz. 19.00

https://festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/JAN-BLAKE-EPOS.jpg

JAN BLAKE (JAMAJKA/WIELKA BRYTANIA)

KOBIETA-BAWÓŁ I JEJ SYN. EPOS

1 grudnia, niedziela, godz. 21.00


Zainteresowaliśmy cię?


Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image
Aspect image