CZWARTEK

16 listopada

21:00, Sala Widowiskowa

Jean des Merveilles / Jan od Cudów
Gigi Bigot (Francja)

Jean des Merveilles / Jan od Cudów

Gigi Bigot chętnie przedstawia siebie samą jako „handlarkę bajek”. W swoich opowieściach z uważnością i znawstwem jubilerki szlifuje i poleruje postacie ze szlachetnego kruszcu, prawdziwe czy zmyślone, ale zawsze pełne niezgody na niesprawiedliwość. Jest autorką wielu książek i spektakli dla dorosłych i dla dzieci. Prowadzi warsztaty dla opowiadaczy, nauczycieli i pedagogów.

Jean de Merveilles jest adaptacją powieści szwedzkiej pisarki Selmy Lagerlöf, laureatki nagrody Nobla, autorki m.in. Cudownej podróży. Główny bohater opowiada wszystkim o dniu, w którym Słońce nadało jego córce imię:  Claire-Belle (Jasna-Piękna). Kiedy ledwie dorosła Claire-Belle wyjeżdża do pracy do owianego plotkami i złą sławą miasta, jej ojciec wmawia sobie, że jej przeznaczenie musi być cudowne. Pomiędzy miłością a szaleństwem, między niebem a ziemią, między córką a ojcem, historia Jeana des Merveilles jest po to, aby nas poruszyć, bo jak mówi sam Jean: Jeśli nie czujesz bicia własnego serca, ani w smutku, ani w radości, to znaczy, że nie jesteś całkiem żywy.”

Wielkim zainteresowaniem cieszy się we Francji wykład interaktywny Gigi Bigot „Jedzenie dla serca” o znaczeniu symbolicznego języka baśni i snów i jego budującym wpływie na nasze życie. Zapraszamy na wykład z opowieściami 18 listopada, godz. 10.00-14.00.


Spektakl w języku francuskim / polskie napisy.

Napisy polskie Pętla indukcyjna

Polub nas

… i bądź na bieżąco

© Grupa Studnia O. Wykonanie: Manufaktura Bartłomiej Ścibior i Wioletta Pierzgalska