CZWARTEK

16 listopada

17:00, Sala Elektorska

Storytelling czy sztuka opowiadania? Rozmowa
Grupa Studnia O.

Storytelling czy sztuka opowiadania? Rozmowa

Czym różni się sztuka opowiadanie od popularnie rozumianego w Polsce storytellingu, a co łączy obie te profesje? Jakie cele sobie stawiamy? Gdzie współcześni opowiadacze szukają źródeł opowieści? W jaki sposób budują swój warsztat? W jakich kontekstach – społecznych, edukacyjnych, artystycznych – może funkcjonować dzisiaj profesja opowiadacza? Porozmawiamy o języku i terminach, w jakich określamy wydarzenia związane z ustnym opowiadaniem historii, i o zamęcie z tym związanym. Do rozmowy zapraszamy zarówno praktykujących opowiadaczy, organizatorów polskich festiwali sztuki opowiadania/opowieści, jak i nauczycieli storytellingu.

W spotkaniu wezmą udział:

Grupa Studnia O. - pierwsza w Polsce grupa, działająca od 1996 roku, zajmująca się różnymi formami sztuki opowiadania. Pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie (2006-2023) oraz licznych projektów artystycznych, edukacyjnych i animacyjnych.
https://festiwalopowiadania.pl/zespól/

Michał Malinowski – jeden z prekursorów odrodzenia sztuki opowiadania w Polsce, Założyciel i dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści „MuBaBaO” (dawniej Muzeum Opowiadaczy Historii), opowiadacz, etnograf, pedagog, pisarz i podróżnik.

Agnieszka Pichur – trener i tutor, ekspert merytoryczny w projekcie „Tell a Story”. Prowadzi badania i wykłady z zarządzania i przedsiębiorczości, jak i na polu edukacji. Współautorska książki Stotytelling w nauczaniu”.

Agata Dzik – opowiadaczka i trenerka działająca zarówno na polach sztuki opowiadania i marketingu. Współtwórczyni grupy Baśnie z Sześciu Stron Świata.

Prowadzenie: Anna Woźniak - opowiadaczka, animatorka kultury, współorganizatorka Festiwalu - Mazowiecki Instytut Kultury.

 


Wstęp wolny

Polub nas

… i bądź na bieżąco

© Grupa Studnia O. Wykonanie: Manufaktura Bartłomiej Ścibior i Wioletta Pierzgalska